Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Život vo farnosti

25. výročie kňazskej vysviacky

Milí farníci,

na nižšie uvedenom linku si môžete pozrieť video v skrátenej verzii z vysviacky nášho pána farára Petra Pitoniaka

http://www.youtube.com/watch?v=GWzRdQtE5eg&feature=youtu.be

25 rokov kňazstva.jpg


 

Rádio LUMEN vo farnosti Pucov

Rádio Lumen pripravilo reláciu Lupa o farnosti lumen.pngPucov. Táto relácia bola odvysielaná dňa 26.6.2019. Reláciu si môžete pozrieť po kliknutí na nasledovný odkaz.

https://www.lumen.sk/archiv-play/111412


 

Náboženské predstavenia v kostole sv. Ondreja v Pucov

Deti a mládež z Pucova spoločne s ľudovým súborom "Laštek" nám predviedli v chráme sv. Ondreja svoje umenie.

Deti pod vedením učiteliek a vychovávateliek v ZŠ a MŠ si pre nás pripravili divadelné predstavenie pod názvom "Stvorenie sveta".

Ľudový súbor "Laštek" pod vedením Žofie Brienikovej si spolu so svojimi členmi pripravili predstavenie pod názvom "Krštiny".

 


 

Naši Kňazi

Farský úrad v spolupráci s obecným úradom si pripomenuli život a dielo nášho rodáka Gabriela Povalu SJ pri príležitosti 100 rokov od jeho narodenia. V modlitbách spomíname aj na kňazov, ktorí pôsobili v našej obce Michal Žuffa a Peter Ťapák. Život a dielo je opísané v priložených brožurkách.

Česť ich pamiatke!


 

Naši Kňazi

Gabriel Povala SJ.pdf(6.7 MB)Gabriel Povala SJ.pdf
Kňazi vo farnosti Žuffa - Ťapák.pdf(5.7 MB)Kňazi vo farnosti Žuffa - Ťapák.pdf

Členovia Cechu maliarov si pripomenuli sv. Lukáša v oravskom Pucove

Pucov 26. októbra (TK KBS) Svätý Lukáš bol nielen lekár, ale i maliar, ktorý namaľoval obraz Panny Márie. Členovia z Cechu maliarov Slovenska si tohto svätca pripomenuli počas bohoslužby v oravskej obci Pucov, kde slávnostne požehnali štólu.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20171026024
 


 

TV LUX VO FARNOSTI

TV LUX predstavuje jednotlivé farnosti na Slovensku. Týždeň od 23. do 29. októbra 2017 patril farnosti Pucov. Počas toho týždňa sa naša farnosť modlila za TV LUX. Súčasťou predstavenia farnosti bol aj medailónik o jej živote. Natočili ho zástupcovia  televízie Lux pár dní pred určeným týždňom modlitieb za televíziu v našej farnosti.

Daný medailónik si môžete pozrieť. http://www.tvlux.sk/archiv/play/12872


 

Púť ku kaplnke sv. Vendelína

V sobotu 14. októbra 2017 sme sa opäť zišli na Pucovskej holi pri kaplnke sv. Vendelína, patróna pastierov a roľníkov. Tento rok nám prialo aj počasie tak sa nás stretlo cez 400 veriacich aj z okolitých obcí. Poďakovali sme sa za plody prírody. Obec a poľovné združenie Mladá Hora pre pútnikov pripravili občerstvenie vo forme guľášu a hriateho.


 

Video Vendelín 2017

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka