Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Výstavba zberného dvora

Archívne oznamy z obce

Výstavba zberného dvoraVytlačiť
 

Záleží nám na správnom triedení odpadu, preto20170724_113115.jpg sme v máji 2016 podali žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z operačného programu Kvalita životného prostredia. 10. novembra 2016 bolo obci doručené rozhodnutie o schválení nenávratného finančného príspevku vo výške 250 054,14 EUR z plánovaných oprávnených výdavkov 263 214,88 EUR. Týmto dňom začal proces implementácie projektu. Čo predstavuje nespočetné množstvo dokumentácie a kontrol.

Projekt rieši výstavbu haly na uskladnenie zbernej techniky, prístrešok pre kontajnery, dielňu, administratívnu budovu, spevnené plochy a prípojky inžinierskych sietí. Druhá časť projektu je zameraná na zakúpenie menšieho nákladného auta a drviča na stavebnú suť.

22. júna 2017 bola ukončená kontrola verejného obstarávania na výstavbu zberného dvora a následne bola podpísaná zmluva s dodávateľom stavby firmou STAVPOČ s.r.o. a tým pádom nám nebránilo podpísať aj protokol o prevzatí staveniska 28.6.2017. Stavebné stroje sa 24. júla 2017 zahryzli do výstavby zberného dvora. Ak nám bude priať počasie tak stavbu by sme chceli ukončiť do konca roka 2017.

Druhá časť projektu zameraná na zakúpenie spomínanej techniky je ešte v stále v štádiu kontroly verejného obstarávania. Po kontrole bude nasledovať podpísanie zmluvy s úspešným uchádzačom.

Výstavba takejto veľkej stavby bude spojená aj s niektorými obmedzeniami, ktoré jednoducho k výstavbe patria. Preto prosíme o trpezlivosť a porozumenie. V konečnom bilancovaní stavba prinesie len úžitok pre nás občanov a životné prostredie.

 


 
 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka