Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vianoce 2018

Archívne oznamy z obce

Vianoce 2018Vytlačiť
 

Milí spoluobčania,Vianoce 2018.jpg

rok 2018 bude čo nevidieť minulosťou a preto je potrebné sa zastaviť a porozmýšľať, čo nám tento rok dal a čo vzal. Život je jeden veľký kolobeh. Všetko na tomto svete má začiatok a koniec. Tak je to aj s naším životom. Stále sa niekam ponáhľame a nemáme čas zastaviť sa, len tak sa porozprávať s rodinou, priateľmi, známymi a vypočuť si jeden druhého. Povedať, čo nás trápi a čo teší.

Neustále sa sťažujeme, že všetko je zlé, nič nefunguje, ten má to a ten zas to. Zamysleli sme sa vôbec nad tým, že ten, ktorý má toho materiálneho veľa, by to možno rád vymenil za ľudskosť, lásku a porozumenie? Každý jeden sme jedinečný – unikát. Preto nemôžeme byť všetci rovnakí a všetci mať všetko. Jednoduchý človek je veľakrát šťastnejší ako ten, kto má všetko, na čo si spomenie. Áno, má všetko, na čo si spomenie, ale možno mu chýba objatie druhého, láskavé slovo, dobrý priateľ. Je veľa toho, čo nás môže spraviť šťastnými, nie sú to len materiálne veci.

Neustále sa sústreďujeme len sami na seba a nepozeráme na druhého. Koľkokrát takto dokážeme uraziť jeden druhého. V živote jednotlivec nedokáže nič, ale dvaja už dokážu veľa. Prosím, nebuďme egoistami a vždy pozerajme na druhého ako sami na seba. Prejavme vďačnosť jeden druhému a buďme slušní voči sebe. Lebo nenávisťou, opovrhovaním, ohováraním ubližujeme sami sebe a nie tomu druhému. Každý sme iný, preto nevieme, čo ten druhý prežíva, čo ho trápi.

V tomto končiacom roku sme chceli byť ohľaduplnejší jeden voči druhému aj v našej obci. Spolu sme sa tešili pri rôznych spoločenských podujatiach, ktoré obec organizuje. Tento rok bol začiatkom nového podujatia, ktoré chceme každoročne organizovať pod názvom Pucovský koštovník. Toto podujatie ukázalo aj súdržnosť obce. Veľmi nás to všetkých potešilo, lebo do podujatia sa zapojila takmer celá obec. Podujatie je pre nás všetkých. Ďalej sme opravili miestnu komunikáciu ku kostolu, ktorú využívajú všetci spoluobčania. Tiež sme opravili miestnu komunikáciu do Pilátovej, vstup do požiarnej zbrojnice a priestor pred mostom do školského areálu. V základnej škole sme vybudovali nové priestory pre výučbu a školský klub detí. Zrekonštruovali sme viacúčelové ihrisko a vybudovali prepojenie verejného osvetlenia na Mraznicu. Zabezpečili sme údržbu verejných priestorov a mnoho ďalších menších prác.

Bol to aj rok volebný, vy, spoluobčania, ste mali príležitosť ohodnotiť našu prácu a ukázať, či ste spokojní, ako obec napreduje. Som vďačný za každý hlas, ktorý ste mi dali. Ďakujem všetkým, ktorí mi svojím hlasom prejavili dôveru. Mojou snahou je byť tu pre všetkých. Riadim sa starou múdrosťou: „Čo robíš, rob múdro a pozeraj na cieľ. Všetko rob s láskou“.

Milí spoluobčania, prajem Vám všetkým Požehnané vianočné sviatky, nech ticho Vianoc nás všetkých naplní pravým pokojom, radosťou, láskou, zdravím a Božím požehnaním po celý nový rok.

Metod Sojčák

Vianočné číslo obecných novín si môžete prečítať v kategórii Pucovský spravodaj


 
 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka