Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Veličianske ochotnícke divadlo

Veličianske ochotnícke divadloVytlačiť
 

Veličianske ochotnícke divadlo je známe svojimi 20190209_183136.jpgdivadelnými predstaveniami široko-ďaleko. Tento rok si naštudovali veselohru od autora Ruda Kazíka. Réžie sa ako vždy zhostil Ľubo Škyvra spolu s asistentkou réžie Zuzanou Šaligovou.

Dej veselohry sa odohráva na dedine v slovensko-poľskom pohraničí. Ako to v minulosti bývalo, rodičia dohadovali svadby svojich detí. V tomto prípade to bola kmotra krásnej Verony, ktorá jej nahovárala za manžela horára Slavka Grabáňa. Ale ako býva, srdcu nerozkážeš. Veronino srdce túžilo za Jaškom Škivroňom. Veselohra vystihovala aj súčasnosť.

Nie je možné aby v každej obci vystupovali divadlá. Taktiež musia byť zabezpečené vhodné podmienky, čo sa týka najmä divadelného pódia. Obce majú navzájom spolupracovať, tak ako to bolo aj v tomto prípade.

Obec Pokryváč je malá, malebná obec a môžeme povedať, že je súčasťou aj našej obce. Rodinný dom z Pucova susedí s prvým domom v obci Pokryváči. Pozvánka na divadelné predstavenie v obci Pokryváči pritiahla mnoho našich občanov.

Všetci čo prišli neobanovali. Vynikajúce herecké výkony a trefné dialógy nedali, aby sme sa z chuti nezasmiali.

Preto aj touto cestou Vás chcem všetkých povzbudiť do úzkej spolupráce medzi malými obcami. V malých obciach nie je možné vytvoriť podmienky pre všetky druhy športu, zábavy a kultúry. Spolu to dokážeme.

 

Fotografie z divadelnej hry si môžete pozrieť vo fotogalérii a lebo kliknite na tento odkaz.


 
 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka