Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Separovaný zber - nečistoty

Separovaný zber - nečistotyVytlačiť
 

Vážení spoluobčania spoločnosť ĽUPČIANKA s.r.o.,images.jpg ktorá zabezpečuje vývoz separovaného zberu posiela upozornenie:

V poslednom čase zaznamenávame neúnosnú mieru znečistenia kontajnerov (1100 l nádob) na separovaný zber (predovšetkým plastový odpad). Občania si mýlia separovaný zber s komunálnym odpadom, v 1100 l nádobách sú biologické odpady, stavebné odpady ale aj nebezpečné odpady od olejov a farieb a uhynuté zvieratá a vnútornosti.

Tento stav je alarmujúci a vážne ohrozuje zdravie pracovníkov linky, ktorí nám  vzhľadom na terajšiu ponuku práce môžu zo zamestnania odísť, čo by znamenalo ohrozenie rokov úsilia, ktoré sme spoločne vynaložili pri riešení separovaného zberu.

V prílohe posielame fotky  tohto stavu a navrhujeme takéto riešenie:

 -  Poprosíme Vás o osvetu medzi občanmi formou letákov, miestneho rozhlasu a pod.

 - V najbližších týždňoch by sme chceli začať s obhliadkami kontajnerov po obciach pred vývozom

Veríme, že spolu  nájdeme pre vzniknutú situáciu adekvátne riešenie tak ako vždy a udržíme sa na špičke najlepšie separujúcich obcí v rámci Slovenska.

Ak nedôjde k náprave spoločnosť ĽUPČIANKA môže odstúpiť od zmluvy a potom bude musieť pristúpiť k zvýšeniu poplatku za komunálny odpad. Separovaný zber máme veľmi dobre rozbehnutý preto pre pár jednotlivcov, ktorí nerešpektujú čo patrí do jednotlivých komodít bude následky znášať celá obec. Preto Vás žiadame, aby ste zodpovedne pristupovali k separovanému zberu.

Niektoré fotky nie sú vhodné pre citlivé povahy. (toto musia zamestnanci pracujúci na separačnej linke triediť a všetko je to len naša ľahkovážnosť a lenivosť)


 
 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka