Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Púť ku kaplnke sv. Vendelína

Archívne oznamy z obce

Púť ku kaplnke sv. VendelínaVytlačiť
 

Svätý Vendelín je patrónom sedliakov, roľníkov a DSCN6097.JPGpastierov. Pucov je pastierska dedina, preto mu domáci na Pucovskej holi postavili kaplnku. Obec spoločne s farnosťou a miestnym poľovníckym združením Mladá hora zorganizovali v októbri tradičnú púť.

„Ďakujeme za úrodu a za to, čo nám príroda dala,“ povedal starosta Metod Sojčák.
Kaplnka stojí na rázcestí chotárov Pucova, Bzín a Srňacieho. Na tom mieste je aj hrob padlého maďarsého vojaka z II. svetovej vojny. Mal rovnaké meno ako patrón, volal sa Vendelín Bella. Obec sa o hrob pravidelne stará, ani tento rok ho pútnici neobišli, položili na hrob kyticu a zapálili sviečky. Zišlo sa ich viac ako päťsto. Po svätej omši sa občerstvili chutným guľášom, ktorý pripravili poľovníci, poslanci a zamestnanci obecného úradu. Nechýbalo varené víno.  Púte sa zúčastnili putujúci zo širokého okolia. Účastníci púte využili príjemné počasie a tak mohli načerpať sily pre svoje telo z krásnej prírody a pre dušu z homílie, ktorú slúžil náš duchovný otec Peter Pitoniak. Opäť sa tešíme na spoločné stretnutie o rok.

Fotografie z podujatia sú uverejnené vo fotogalérii


 
 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka