Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Poľovnícke združenie Mladá Hora

Nie dlhú, ale predsa aktívnu činnosť má za sebou Polovne_zdruzenie.jpg aj poľovné združenie. Pri základoch stál Jozef Povala, ktorý pri rôznych príležitostiach vysvetľoval dôležitosť chránenia prírody i udržiavania rovnováhy v nej. Ďalších záujemcov získal aj jeho brat Daniel.

Do roku 1995 boli poľovníci z Pucova členmi poľovného združenia Mier Dolný Kubín a Daučovka Dolný Kubín. V roku 1995 bolo založené poľovné združenie Pribiš, Mladá Hora, Pucov so sídlom v Pucove. Zo 16 zakladajúcich členov sa združenie rozrástlo na 22. Vo svojej práci sa riadia plánom chovu i lovu zveri. Budujú poľovnícke zariadenia (kŕmelce, posedy, soliská), pripravujú krmivo na zimné prikrmovanie a zaoberajú sa aj množstvom iných činností. Spolupracujú s organizáciami, od ktorých majú prenajaté pozemky a lesy, predovšetkým organizovaním brigád pri zalesňovaní, čistení, prerezávke atď. Nechýbajú ani pri organizovaní rôznych kultúrnych podujatí. Úzka je spolupráca s Obecným úradom v Pucove i s Obecným úradom v Pribiši. Nemalou mierou sa podieľali na dokončení kultúrneho domu v Pucove, kultúrnym programom i poľovníckym gulášom prispeli k oslavám 450. výročia založenia obce.

V poľovnom revíre je hojne zastúpená srnčia zver, menej jelenia zver, rozšírená je líška, málo je diviakov.


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka