Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zmena a Doplnok č.1 k Územnému plánu obce PucovVytlačiť
 

O Z N Á M E N I E

o začatí obstarávania doplnku č.1

K ÚZEMNÉMU PLÁNU OBCE (ÚPN-O) Pucov

V zmysle § 30 Zákona č. 50/1976 Zb. v znení neskorších predpisov

(stavebný zákon), týmto oznamujeme, že obec Pucov

dňom 7. mája 2019

začína obstarávanie dodatku č.1 k ÚPN-O, ktorý bude spracovaný v súlade

s príslušnými ustanoveniami stavebného zákona.

      Vyzývame verejnosť, obyvateľov obce Pucov, vlastníkov nehnuteľností na území obce, na účasť pri príprave spracovania dodatku č.1 k Územného plánu obce, formou poskytnutia podkladov a informácií týkajúcich sa katastrálneho územia obce. Ide o podklady a informácie o súčasnom stave územia obce a o požiadavky, námety a odporúčania na riešenie jej ďalšieho rozvoja. Získané podklady budú využité pri spracovaní dodatku č.1 k Územnému plánu obce.

      Žiadame dotknuté fyzické a právnické osoby, ktoré majú svoje areály, zariadenia a budovy na území obce o poskytnutie podkladov a informácií o ich súčasnom stave. Zároveň žiadame poskytnúť aj informácie o plánovaných rozvojových zámeroch na území obce.

      Územný plán slúži na to, aby ľudia vedeli, kde a čo možno stavať. Úrady môžu povoliť len takú stavbu, ktorá je v súlade s územným plánom a za podmienok, ktoré sú dané územným plánom.

      Územný plán je veľmi dôležitý dokument pre rozvoj obce. Predpoklad spracovávania ďalšieho dodatku je v horizonte 10 rokov.

      Námety a požiadavky občanov, podklady a informácie dotknutých právnických a fyzických osôb je potrebné zaslať do 15. júna 2019 na adresu:

Obecný úrad Pucov

Pucov 214,

026 01 Dolný Kubín

V Pucove 7.5.2019

 

 

                                                                                  Ing. Metod Sojčák

             starosta obce


 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka