Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Školenie prvej pomociVytlačiť
 

Vážení spoluobčania,operacne stredisko.png

dovoľujem si Vás informovať v mene Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky  o realizácii ukážok prvej pomoci, ktoré sa bude konať v Našej obci dňa 15.5.2019 o 10:00 hod v KD pri príležitosti Dňa tiesňovej linky 155. 

V tomto roku sa v rámci Dňa tiesňovej linky 155 sa Operačné strediská záchrannej zdravotníckej služby Slovenskej republiky otvoriť regiónom prostredníctvom našich operátorov, ktorí pracujú a žijú v regiónoch. Práve na obce sa v edukačnej oblasti často zabúda a chceme to zmeniť.

Cieľom podujatia je preto zoznámiť laickú verejnosť s prácou Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky, s tým, ako volať na známu tiesňovú linku 155 a v akých prípadoch, ako aj čo je dôležité, naučiť občanov základy prvej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch.

Samotné stretnutie bude pozostávať z krátkej prezentácie o Operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky, o tom, ako funguje systém záchrannej zdravotnej služby v SR, ako komunikovať s operátorom linky 155, v akých prípadoch linku kontaktovať, následne z mini kurzu prvej pomoci a otázok. Občania si budú môcť vyskúšať oživovanie na figuríne, naučia sa ako pomôcť pri dusení, či zastaviť krvácanie. Podujatie bude v rozsahu cca 3 hodiny.


 
 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka