Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesiac úcty k starším

Archívne oznamy z obce

Mesiac úcty k staršímVytlačiť
 

Staroba je prirodzenou  súčasťou nášho života aoktober.jpg práve október je Mesiacom úcty k starším preto, aby sme si  uctili našich seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku. Jesenný mesiac a jeseň života – dve paralely, ktoré spolu súvisia. Ale nebolo to vždy tak.

Úcta k starším by mala byť hlavne spontánna, nenásilná a sústavná. A predovšetkým by mala byť táto úcta stála, a nielen v “Mesiaci úcty k starším”. Starší ľudia si ju zaslúžia. Vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším. Napokon, vďačíme im za svoj život.  Nezabudnime na pozdrav, ktorý je najjednoduchším prejavom ľudskej spolupatričnosti a rešpektovania iných ľudí – bez rozdielu veku.

Pre našich seniorov sme si pripravili kultúrny program pod názvom Priadky. Som nesmierne rád, že súčasťou kultúrneho programu boli aj žienky skôr narodené. Dané vystúpenie si dúfam zopakujeme, aby aj naša mládež vedela ako sa kedysi žilo na dedine. Prekvapenie pre seniorov si pripravili aj starostovia, ktorí im zaspievali. Každý kto prišiel neodišiel naprázdno.

Prajem všetkým skôr narodením pevné zdravie a teším sa na ďalšie stretnutie.


 
 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka