Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Dobrovoľný hasičský zbor

V období I. ČSR sa viac aktivizovala spolková dhz1.jpg činnosť. Medzi najaktívnejších patrili požiarnici. V roku 1928 vznikol hasičský spolok aj v Pucove, i keď hasičské zariadenie už obec mala (ručnú striekačku obec zakúpila v roku 1890. Potrebu budovania hasičských spolkov si vyžiadali v tom čase rozsiahle požiare.

dhz2.jpgKaždoročne cez Fašiangy vykonávali hasiči protipožiarne kontroly, čo tiež prispelo k menšej požiarovosti v obci. V roku 1940 si zakúpili prvú motorovú striekačku.

Na Fašiangy 1960 Dobrovoľný hasičský zbor v Pucove usporiadal zábavu s veselým programom zameraným na minulosť i súčasnosť obce. Každoročne sa zúčastňovali obvodných i okresných súťaží. V roku 1962 napríklad žiaci – hasičský dorast sa na okresnej súťaži v Oravskom Podzámku umiestnili na druhom mieste a získali striebornú plaketu. V roku 1963 sa na okresných pretekoch muži umiestnili na 3. mieste.dhz3.jpg
V roku 1975 bolo zorganizované aj družstvo žien.

V roku 1954 sa začala stavať požiarna zbrojnica. Jej výstavba sa z rôznych príčin preťahovala tri roky. 7.7. 1984 sa začalo s rekonštrukčnými prácami na požiarnej zbrojnici. V roku 1985 bola rekonštrukcia ukončená.

DHZ5.jpg

Dňa 29. Februára 2016 sa občania obce a členovia Dobrovoľného hasičského zboru Pucov zhromaždili pred obecným úradom, kde sa očakával slávnostný príchod podpredsedu vlády a ministra vnútra SR JUDr. Róberta Kaliňáka, ktorý osobne odovzdal požiarnu techniku a to hasičské auto Iveco Daily a vozík prvej pomoci vybavený protipovodňovou technikou. Vo výbave HDZ chýbala zásahová technika nakoľko Tatra 815 doslúžila už pred piatimi rokmi. Pevne veríme že nové zásahové vozidlo sa bude používať len na cvičenie dobrovoľných hasičov.

DHZ4.jpg


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka