Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Činnosti v materskej škole

Deň detí - po stopách dinosaurov

Detičky sa v deň D ozaj vyšantili. Objavovali vykopávky dinosaurov v piesku, kŕmili dina hádzaním potravy do jeho rozďavenej papule, otláčali namaľované chodidlá vytvárajúc dinosaurie stopy, bolo toho naozaj až až, len si to pozrite...dino 1.jpg


 

Škôlka má talent

Naše (vaše) malé aj veľké deti ukázali, čo vedia. Spievalo sa, recitovalo a tancovalo. Veru, mali sme sa na čo pozerať a celoslovenská verzia tejto súťaže sa može schovať pred našimi malými talentami...smt.jpg


 

Veľká noc

vn.jpgPrípravy boli v plnom prúde, z maľovaných vajíčok ste si mohli vyberať.


 

Fašiangy

SAM_6718 (580x435).jpg

Vidíte to tučnučké jemnučké cestíčko? Takto si ono oddychovalo v miske. Pripravili ho deti spolu s pani učiteľkami v posledný deň fašiangov.  Z nich sme doružova vypražili šišky, po ktorých za pár minút nebolo ani stopy. Deti sa zabavili a tancovali až do rána (vlastne... až kým nemuseli ísť na obed).


 

Turistická vychádzka na poľovnícku chatu

 Navštívili sme aj poľovníkov na ich chate. Porozprávali nám o tom, ako sa oni starajú o zvieratká v zime. My sme srnkám doniesli senka a iné pochúťky a tak sme sa postarali o to, aby v zime nehladovali. A aby sme nehladovali ani my, poľovníci nám pripravili teplý chutný čaj a uvarili  parádny guľáš.SAM_6627 (580x435).jpg


 

Vianočná besiedka


 Pripravili sme si program pre našich rodičov a starých rodičov  a ponúkli sme ich našimi výtvormi – ozdobenými perníkmi. Rodičia sa občerstvili kávičkou a spoločne so svojimi  deťmi odišli domov, aby si užili Vianoce a zimné prázdniny. 
SAM_6704 (580x435).jpg


 

Advent

SAM_6684 (580x435).jpg
Čakanie na Vianoce... a naše pečenie a ozdobovanie medovníčkov.  Ako sa pečú chutné sladké oblátky nám prišla ukázať mamička Anička a staré predvianočne zvyky nám priblížila starká Žofka. 


 

Mikuláš 2017

SAM_6680 (580x435).jpg

Na 5. december čakalo  veľa detí. Do škôlky k nám zaleteli anjeliky aj s Mikulášom, no do cesty sa im zaplietli aj nejakí čertiskovia. Detičky ( niektoré aj so strachom v očiach) Mikulášovi zaspievali a zarecitovali a ten ich obdaril balíčkami so sladkosťami. To bolo ale radosti... (najmä keď tí čerti odišli)


 

Deň úcty k starším

SAM_6609 (580x435).jpg

V októbri k nám zavítali starkí, ktorých sme potešili pekným programom. Starí rodičia nám na oplátku priniesli chutné domáce koláčiky a starká Žofka sa postarala o tradičný prejav v nárečí, čím perfektne spestrila tento deň.


 

Šarkaniáda

Teplé počasie sme ešte v septembri využili na púšťanie šarkanov. Vietor nám síce neprial, no slniečka bolo naozaj dosť. Svoje ratolesti prišli v súťažení podporiť nielen mamičky ale aj niektorí oteckovia a všetkých na konci čakala sladká odmena.


 

dnes je: 16.10.2018

meniny má: Vladimíra

webygroup
ÚvodÚvodná stránka