Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Činnosti v materskej škole

Fašiangy

SAM_6718 (580x435).jpg

Vidíte to tučnučké jemnučké cestíčko? Takto si ono oddychovalo v miske. Pripravili ho deti spolu s pani učiteľkami v posledný deň fašiangov.  Z nich sme doružova vypražili šišky, po ktorých za pár minút nebolo ani stopy. Deti sa zabavili a tancovali až do rána (vlastne... až kým nemuseli ísť na obed).


 

Turistická vychádzka na poľovnícku chatu

 Navštívili sme aj poľovníkov na ich chate. Porozprávali nám o tom, ako sa oni starajú o zvieratká v zime. My sme srnkám doniesli senka a iné pochúťky a tak sme sa postarali o to, aby v zime nehladovali. A aby sme nehladovali ani my, poľovníci nám pripravili teplý chutný čaj a uvarili  parádny guľáš.SAM_6627 (580x435).jpg


 

Vianočná besiedka


 Pripravili sme si program pre našich rodičov a starých rodičov  a ponúkli sme ich našimi výtvormi – ozdobenými perníkmi. Rodičia sa občerstvili kávičkou a spoločne so svojimi  deťmi odišli domov, aby si užili Vianoce a zimné prázdniny. 
SAM_6704 (580x435).jpg


 

Advent

SAM_6684 (580x435).jpg
Čakanie na Vianoce... a naše pečenie a ozdobovanie medovníčkov.  Ako sa pečú chutné sladké oblátky nám prišla ukázať mamička Anička a staré predvianočne zvyky nám priblížila starká Žofka. 


 

Mikuláš 2017

SAM_6680 (580x435).jpg

Na 5. december čakalo  veľa detí. Do škôlky k nám zaleteli anjeliky aj s Mikulášom, no do cesty sa im zaplietli aj nejakí čertiskovia. Detičky ( niektoré aj so strachom v očiach) Mikulášovi zaspievali a zarecitovali a ten ich obdaril balíčkami so sladkosťami. To bolo ale radosti... (najmä keď tí čerti odišli)


 

Deň úcty k starším

SAM_6609 (580x435).jpg

V októbri k nám zavítali starkí, ktorých sme potešili pekným programom. Starí rodičia nám na oplátku priniesli chutné domáce koláčiky a starká Žofka sa postarala o tradičný prejav v nárečí, čím perfektne spestrila tento deň.


 

Šarkaniáda

Teplé počasie sme ešte v septembri využili na púšťanie šarkanov. Vietor nám síce neprial, no slniečka bolo naozaj dosť. Svoje ratolesti prišli v súťažení podporiť nielen mamičky ale aj niektorí oteckovia a všetkých na konci čakala sladká odmena.


 

dnes je: 19.6.2018

meniny má: Alfréd

webygroup
ÚvodÚvodná stránka